What's happening?

Kos

Kos Cały Film (2023) - Gdzie Obejrzeć?

W tej chwili ogląda: osób

Oct. 06, 2023PolandNot Rated
Twoja ocena: 0
9.5 2

Film „Kos” to produkcja z 2023 roku, która opowiada o historycznych czasach Tadeusza Kościuszki. Główną postać – generała Tadeusza „Kos” Kościuszko – wcielił się Jacek Braciak. Cały film Kos, reżyserowany przez Pawła Maślonę, jest znakomitą propozycją dla miłośników polskiego kina. Przedstawia on wielowątkową opowieść, w której przeplatają się losy różnych postaci, ukazując bogactwo emocji i problemów współczesnego społeczeństwa.

O czym jest Kos cały film?

Akcja filmu toczy się wiosną 1794 roku, w czasach buntu i niepokoju w Polsce. Film rozpoczyna się sceną pościgu dwóch szlachciców za zbiegłym chłopem, co natychmiast wprowadza widza w realia epoki kościuszkowskiej. W filmie Kościuszko (w tej roli Jacek Braciak) wraz ze swoim amerykańskim przyjacielem Domingo (inspirowanym postacią Jeana Lapierre’a) podróżują przez Polskę, próbując wzniecić ogień rewolucji narodowowyzwoleńczej. Jednak ich zadanie nie jest proste, napotykają na liczne przeszkody, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. „Kos” ukazuje również losy innych bohaterów, w tym Ignaca (Bartosz Bielenia), szlacheckiego bękarta, który po śmierci ojca próbuje odzyskać wolność. Jego droga krzyżuje się z rosyjskim rotmistrzem Duninem (Robert Więckiewicz), który tropi Kościuszkę, oraz owdowiałą pułkowniczką (Agnieszka Grochowska), sojuszniczką sprawy narodowej.

Jacek Braciak wcieli się w rolę Tadeusza Kościuszki

Kos film online – pozostałe wątki

Film ukazuje skomplikowaną sieć relacji między bohaterami, których losy ostatecznie się przecinają. „Kos” zamyka się w tonie tragicznym i refleksyjnym, pozostawiając widza z pytaniami dotyczącymi narodowej tożsamości i bohaterstwa. Film nie jest typową biografią Kościuszki, lecz raczej metaforycznym obrazem walki o wolność i tożsamość, pokazując jednocześnie paradoksy i ironię polskiego ducha narodowego.

Historia produkcji

Reżyserem filmu „Kos” jest Paweł Maślona. Na planie filmu pracowała czołówka polskich aktorów, wśród których znaleźli się między innymi Jacek Braciak, Robert Więckiewicz czy Agnieszka Grochowska. Autorami scenariusza są Paweł Maślona oraz Michał Zieliński. Zdjęcia do filmu realizowane były między innymi w skansenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i w Wilczej Woli.

Wrażenia i oczekiwania

Twórcy filmu „Kos” nie ukrywają, że nie jest to klasyczny film historyczny. Akcja rozgrywa się w końcowych latach XVIII wieku, są postacie historyczne, ale według Jacka Braciaka – będzie to wariacja na podstawie historii. W rezultacie taki charakter filmu budzi duże oczekiwania i ciekawość widzów. Film „Kos” jest również zauważalny na festiwalach, gdzie rywalizuje o prestiżowe statuetki, na przykład na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Kos” został laureatem Złotych Lwów

Czy warto obejrzeć film Kos online?

Produkcja Pawła Maślony wydaje się być atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy interesują się historią Polski, w szczególności postacią Tadeusza Kościuszki. Paweł Maślona, znany z filmu „Atak paniki”, wyreżyserował film, co sugeruje, że może być on dobrze zrealizowany.

Jeśli interesujesz się historią, biografią wybitnych postaci i kinem, które łączy elementy dramatu z dbałością o szczegóły historyczne, to film „Kos” wydaje się być wartym zarekomendowania. To może być dla Ciebie ciekawa propozycja, dzięki której poszerzysz swoją wiedzę o jednym z najważniejszych bohaterów narodowych Polski.

Zapraszamy na ekscytującą podróż do końcowych lat XVIII wieku, pełną dramatu, akcji i historycznych wyzwań, gdzie stawka jest niczym innym jak wolność narodu!

Podsumowanie – gdzie obejrzeć film Kos?

Paweł Maślona stworzył dzieło, które jest zarówno hołdem dla historii, jak i świeżym spojrzeniem na narodowe mity i bohaterów. Film ten, dzięki swojej oryginalnej formie i głębokiemu przesłaniu, z pewnością zapadnie w pamięć widzów jako wyjątkowa interpretacja polskiej historii.

Dzięki KinoBazie można znaleźć produkcje z różnych gatunków. Przeglądaj produkcje kina akcji i sensacyjnego, przez dramaty i romansy, aż po komedie i animacje. Wyszukiwarka umożliwia filtrowanie wyników według różnych kryteriów, co ułatwia znalezienie filmów dopasowanych do indywidualnych preferencji. Sprawdź sam i dowiedz się gdzie obejrzeć Kos.

Kos
Oryginalny tytuł Kos

Reżyser

Obsada

Jacek Braciak isTadeusz Kościuszko
Tadeusz Kościuszko "Kos"
Robert Więckiewicz isrotmistrz Dunin
rotmistrz Dunin
Piotr Pacek isStanisław Duchnowski
Stanisław Duchnowski
Andrzej Seweryn isDuchnowski
Duchnowski
Joanna Szczepkowska isHelena Duchnowska
Helena Duchnowska
Matylda Giegżno ispocztylionka
pocztylionka
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Królowa wojownik
Napoleon
Elvis
Inwestorzy amatorzy
Chłopi
Midway
Walka z Lodem
Filip
Na Zachodzie bez zmian
Pole minowe
Oppenheimer
Ferrari
×
Powiadomienie