What's happening?

Kos

Kos (2023) Cały Film – Gdzie Obejrzeć?

W tej chwili ogląda: osób

Oct. 06, 2023PolandNot Rated
Your rating: 0
9 1 ocena

Film „Kos” to produkcja z 2023 roku, która opowiada o historycznych czasach Tadeusza Kościuszki. Główną postać – generała Tadeusza „Kos” Kościuszko – wcielił się Jacek Braciak.

O czym jest Kos cały film?

Akcja filmu toczy się wiosną 1794 roku, w czasach buntu i niepokoju w Polsce. Generał Tadeusz „Kos” Kościuszko wraca do kraju, planując wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. W swoim planie mobilizuje polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Jednak tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce go schwytać.

Historia produkcji

Reżyserem filmu „Kos” jest Paweł Maślona. Na planie filmu pracowała czołówka polskich aktorów, wśród których znaleźli się między innymi Jacek Braciak, Robert Więckiewicz czy Agnieszka Grochowska. Autorami scenariusza są Paweł Maślona oraz Michał Zieliński. Zdjęcia do filmu realizowane były między innymi w skansenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i w Wilczej Woli.

Wrażenia i oczekiwania

Twórcy filmu „Kos” nie ukrywają, że nie jest to klasyczny film historyczny. Akcja rozgrywa się w końcowych latach XVIII wieku, są postacie historyczne, ale według Jacka Braciaka – będzie to wariacja na podstawie historii. W rezultacie taki charakter filmu budzi duże oczekiwania i ciekawość widzów. Film „Kos” jest również zauważalny na festiwalach, gdzie rywalizuje o prestiżowe statuetki, na przykład na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Czy warto obejrzeć film Kos online?

Produkcja Pawła Maślony wydaje się być atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy interesują się historią Polski, w szczególności postacią Tadeusza Kościuszki. Paweł Maślona, znany z filmu „Atak paniki”, wyreżyserował film, co sugeruje, że może być on dobrze zrealizowany.

Jeśli interesujesz się historią, biografią wybitnych postaci i kinem, które łączy elementy dramatu z dbałością o szczegóły historyczne, to film „Kos” wydaje się być wartym zarekomendowania. To może być dla Ciebie ciekawa propozycja, dzięki której poszerzysz swoją wiedzę o jednym z najważniejszych bohaterów narodowych Polski.

Zapraszamy na ekscytującą podróż do końcowych lat XVIII wieku, pełną dramatu, akcji i historycznych wyzwań, gdzie stawka jest niczym innym jak wolność narodu!

Kos
Oryginalny tytuł Kos

Reżyser

Obsada

Jacek Braciak isTadeusz Kościuszko
Tadeusz Kościuszko "Kos"
Robert Więckiewicz isrotmistrz Dunin
rotmistrz Dunin
Piotr Pacek isStanisław Duchnowski
Stanisław Duchnowski
Andrzej Seweryn isDuchnowski
Duchnowski
Joanna Szczepkowska isHelena Duchnowska
Helena Duchnowska
Matylda Giegżno ispocztylionka
pocztylionka
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Pole minowe
Na Zachodzie bez zmian
Inwestorzy amatorzy
Midway
Królowa wojownik
Elvis
Walka z Lodem
Napoleon
Chłopi
Oppenheimer
13 Godzin: Tajna misja w Bengazi
Ferrari
×
Powiadomienie